Usługi

Tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia tekstów dostarczonych przez klientów w programie Word, Power Point, Excel, a także w plikach formatu jpg. Gotowe przetłumaczone teksty oddawane są również w programach Word, Power Point, Excel z zachowaniem oryginalnego wyglądu strony (wytłuszczenia, rozmieszczenie tekstu, kursywa, itd.). Na wyraźne życzenie klienta możliwe jest także pełne odwzorowanie graficzne tekstu (np. w programach z rozszerzeniem jpg) za dodatkową opłatą za usługę graficzną (do uzgodnienia).

Tłumaczenia ustne

Cena za jedną godzinę tłumaczenia ustnego wynosi 150,00 PLN brutto dla tłumaczeń konsekutywnych (w tłumaczeniu konsekutywnym tłumacz rozpoczyna tłumaczenie dopiero, gdy prelegent skończy swoją wypowiedź). Minimalne zamówienie to 4-godzinny blok tłumaczeniowy. Każdy rozpoczęty blok tłumaczeniowy traktuje się jako pełny. Cena 4-godzinnego bloku tłumaczeniowego wynosi 600 PLN netto. Każda następna rozpoczęta godzina tłumaczenia ustnego jest traktowana jako pełna godzina. Jeżeli usługi tłumaczeń ustnych są świadczone poza siedzibą tłumacza, Zamawiający jest zobowiązany pokryć koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia.

Jeżeli usługi tłumaczenia ustnego są świadczone w soboty, standardowa stawka tłumaczeniowa wzrasta o 30%.

Jeżeli usługi tłumaczenia ustnego są świadczone w niedziele lub w dni ustawowo wolne od pracy, standardowa stawka tłumaczeniowa wzrasta o 50%.

Korekta przetłumaczonych tekstów

Wiele osób samodzielnie wykonuje tłumaczenia, które często wymagają tylko nieznacznych poprawek. W zależności od pracy włożonej w korektę jej cena waha się od 10% do 50% ceny tłumaczenia podanej w cenniku.

Nauka języka niemieckiego

Oferuję korepetycje z języka niemieckiego dla młodzieży szkolnej i naukę dla dorosłych. Cena kształtuje się od 40 zł za korepetycje do 80 zł za konwersacje dla zaawansowanych (cena za godzinę zegarową).

Pomoc w redagowaniu tekstów

Usługa polegająca na napisaniu tekstu w j. polskim na zlecenie klienta lub na poprawie tekstu już zredagowanego, wymagającego korekty. Czynność dotyczy tylko tekstów polskojęzycznych.

Tłumaczenie stron internetowych

W oparciu o wieloletnie doświadczenie wykonuję profesjonalne tłumaczenia stron internetowych dla firm i kancelarii prawniczych. Korzystam przy tym z najnowszej terminologii, dostępnej na niemieckojęzycznych stronach www. Klienci otrzymują tekst, który umożliwia im dotarcie z jasną i dobrze zredagowaną informacją o ich firmie do klientów niemieckojęzycznych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.